Dudak Dolgusu Merak Edilenler

Dudak dolgusunda dudaklar ne zaman doğal görüntüsüne kavuşur?

Dudak dolgusu, ilk yapıldığı andan itibaren etkisi gösterecektir ancak tam anlamıyla dolgunun dudakta doğal şekilde görünmesi yaklaşık 7  günü bulacaktır. Oluşan şişlikler inmeye başlar ve dolgu maddesi dudağa iyice yerleşmiş olur. Ancak burada doktorun tecrübesi de önemlidir. Dolgu maddesinin enjekte edilmesinden sonra dudaklara yapılacak masaj doktorun maharetine bağlıdır

Dudak dolgusunun zararı var mıdır?

Dudak dolgusu içinde kullanılan Hyalüronik asit maddesi zaten vücudun ürettiği bir madde olduğu için vücut uyum gösterir. Bu yüzden cilde herhangi bir zararı yoktur. Alerjik bir reaksiyon göstermez.

dudak dolgusu kadın erkek

Dudak dolgusunu sadece kadınlar mı yaptırır?

Doğru bilinenin aksine erkekler de kadınlar gibi dudak dolgusu yaptırabilir. Günümüz metropol erkekleri artık bakımlarına ve dış görünüşlerine önem vermektedir. Tıpkı kadınlar gibi erkekler de dudaklarının hacmini korumak ve şekillendirmek için dudak dolgusu yaptırabilirler.

Kadınlar, dudak dolgusunu yaptırdıklarında kendilerini daha özgüvenli ve güzel hissetmekte erkekler ise yaşa bağlı olarak azalan dudak hacimlerini yeniden kazanmak için dudak dolgusu yaptırmaktadırlar. Kadınlar kendilerini dolgun dudaklarıyla daha seksi hissederlerken erkekler de kadınları etkilemek için özellikle bir kadınla öpüşürken kadınların dolgun dudaklı erkeklerle öpüşmenin daha heyecan verdiği yönündeki görüşleri yüzünden bu konuda oldukça açık davranmakta ve dudak dolgusu yaptırabilmektedirler.

Dudak dolgusu, tehlikeli ve risk taşıyan bir uygulama değildir. Kullanılan dolgu maddeleri zaten vücudun ürettiği hyalüronik asitten oluştuğu için herhangi bir riski yoktur. 18 yaşını doldurmuş her insan, dudaklarında gözle görülür genetik problemleri olmayan kişiler dudak dolgusu yaptırabilir.

Dudak dolgusunda kullanılan maddeler ?

Dudak dolgusunda genellikle vücudun ürettiği hyalüronik asit bazlı dolgu maddesi kullanılır. Bu madde alerjik reaksiyon göstermediği ve herhangi bir risk taşımadığı için tercih edilmektedir.

Dudak dolgusunda hyalüronik asit dışında kişinin kendisinden alınan yağ dokusundan alınan maddeler de kullanılabilir. Tabi alınan bu yağ dokusu çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra dudağa dolgu maddesi olarak ince uçlu iğne yardımıyla yapılır. 

Dudak dolgusu etkisi ne kadar sürer?

Dudak dolgusu, eğer hyalüronik asit bazlı dolgu maddesi ile yapılırsa 9 ile 12 ay arasındadır.

Dudak dolgusunu kimler yaptıramaz?

Dudak dolgusu, dudağında gözle görülür yara ya da genetik bir deformasyon bulunan kişiler yaptıramaz. Dudaklarında herhangi bir viral virüs, enfeksiyon bulunan kişilerde de bu problemler geçene kadar dudak dolgusu yapılamaz. Ayrıca çoğu doktor dudakları zaten normal dolgunlukta olan kişilere pek dudak dolgusu yapmayı önermemektedir.

Dudak Dolgusu Yapan Doktorlar Nelere Dikkat Etmeli?

Dudak Dolgusu yapan doktorlar özellikle hijyene dikkat etmelidir.

Kullanılan dudak dolgusunun kalitesine

Dudak Dolgusu yapılan kişinin yüz hatlarının ve dudak yapısının uyumuna

Dudak dolgusu yapılan kişinin genetik hastalığının olup olmadığına

Dudak dolgusu yapılırken hastanın nasıl dudak yapısı olması istediğine

Ve en önemlisi dudak dolgusunda mutlaka hyalüronik asit kullanımına dikkat etmelidir…

 

Recent Posts