Lazerli Epilasyon Ankara

Lazer Epilasyon Teknolojisi Alexandrite Candela

Günümüzde bay ve bayanların en çok şikâyet ettiği ve rahatsızlık duyduğu konuların başında istenmeyen tüyler gelmektedir Vücutta kötü bir görünüme sahip olan bu tüylerden kurtulmak adına pek çok çeşide başvursalar bile dahi ne yazık ki istedikleri sonuca bir türlü ulaşamazlar.

Tüm bunların sonucunda can sıkıcı durumların açığa çıkması da kaçınılmaz bir durum olmaktadır. Fakat ileri teknolojinin hayatımızda yer alması ile birlikte lazer teknolojisinden yararlanmakta ve tamamen sağlıklı teknikler ile istenmeyen tüylerden kolay yoldan kurtulabilme şansına sahip olmaktayız. Peki, günümüzde oldukça fazla ihtiyaca dönüşen lazer teknolojisi içerisinde en etkili yöntemlerden birisi hangisidir?

Alexandrite Candela Lazer Epilasyon Nedir? 11-lazer-candela

En sık kullanılan lazer epilasyonlarından biri içerisin de yer alan Alexandrite Candela lazer, 755 nm dalga boyundaki melanini ısıtabilen ve çok fonksiyonel olarak çalışabilen üstün donanıma sahip bir cihazdır. Buna göre istenmeyen tüylerden kurtulmak adına başarılı bir lazer tedavi yöntemi olan bu lazer cihazıyla istenmeyen tüylerden çok kısa bir süre içerisinde başarılı bir şekilde kurtulabilmektesiniz. Oldukça hızlı işlem yapabilme kapasitesine sahip olmasından dolayı en çok tercih edilen lazer cihazı olmuştur.

Ağrı ve acı hissiyatını yaşamadan oldukça pratik ve bir o kadar da sağlıklı olan bu cihazdan destek alarak tüylerinizin yok olmasını sağlanabilirliği bilinmektedir Kıl çözümlerinde başarılı sonuçlara imza atarak lazer teknolojileri arasında ki farkını kanıtlamıştır. Cilt rengine uyumlu, konforlu, hijyenik ve ağrı olmasından dolayı kişilere sorunsuz bir tedavi işlemini yapmaktadır. Ayıca içeriğinde soğutma katkısı da yer almaktadır. Kıl köklerine derinlemesine inerek kıl üzerinde ışıl işlem uygulamakta ve kılların tamamen yok olmasına zemin hazırlamaktadır.

Lazer Epilasyon Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon seansına gitmeden önce kıl köklerinde kılın bulunması gerekir. Bu yüzden epilasyon öncesi epilatör, jilet ya da ağda gibi yöntemlerle kıllar alınmaz. Sadece epilasyon seansına gelmeden 3-4 gün önce jiletle ciltteki kıllar alınır. Lazer epilasyon cihazının kılı okuyabilmesi için kıl boyunun 1-2 mm olması yeterlidir.

Lazer epilasyon uygulamasına başlamadan önce kıl yapısı ve cilt yapısı tespit edilir. Tespit işleminin ardından lazer epilasyon cihazında gerekli ışın ayarlaması yapıldıktan sonra epilasyon uygulamasına başlanır.

 Candela-lazer epilasyonAlexandrite Candela Lazer Epilasyon da Özellikler !!!

Alexandrite Candela lazerçok hızlı etki yapmasından dolayı hem yapan uzman kişilere hem de hastalara konfor sağlamaktadır. İyi bir uzman tarafından en iyi şekilde yapıldığı takdirde sağlıksal hiçbir problem teşkil etmeden kısa sürede etkisini olumlu yönde göstermektedir. Kılların tamamen yüzeyden uzaklaşmasına katkı sağlar. Her cilt rengine uygun olarak hızlı bir şekilde kılların ortadan kaybolmasına yardımcı olur. 

Candela Lazer Epilasyon Yaptırdıktan sonra Nelere Dikkat Edilmelidir? 

Uygulamadan sonra vücudunuzun dinlenmesi açısından ılık bir duş alabilirsiniz. Fakat uygulamanın yapıldığı bölgelere kesinlikle peeling, kese gibi bir takım işlemlerin asla yapılmaması gerektiğini söylemek isteriz. Solaryuma kesinlikle girmemelisiniz. Ayrıca herhangi bir tüy dökücü krem, jilet ve benzeri pek çok ürününü kullanmanız vücudunuz açısından sakıncalı olacak bir duruma gelebilir. Bu yüzden çok dikkatli olmanız gerekmektedir. Alexandrite Candela lazer uygulaması öncesinde cildin temiz olmasına da dikkat etmeniz gerektiğinin altını çizmek isteriz.

   Lazer Epilasyonu Kimler Kullanamaz?

14 Yaş altı kişilerde bu tür yöntemlere başvurmak kesinlikle sakıncalıdır. Bu yüzden 14 yaş üstü tüm kişilere bu tür lazer teknolojisi rahatlıkla uygulanabilmektedir. Hamilelik riski olan ve vücudunda çeşitli rahatsızlıklar yaşayan kişilere uygulanılmamasını tavsiye etmekteyiz. Çünkü bu durum sağlığınızın bozulmasına yol açabilmektedir.

Bu sebeple lazer teknolojisinden en iyi şekilde yararlanmak isteyen kişilerin mutlaka ama mutlaka dikkatli olması gerektiğini belirtmek isteriz. Herhangi bir şekilde epilepsi hastalığına yakalanmış kişiler içinde uygulanması oldukça sakıncalıdır. Epilepsi, mantar hastalıkları ve diyabet hastalarına Lazer Epilasyon teknikleri yan etki yapabilmektedir.

 Lazer Epilasyon Hakkında Merak Edilen Diğer Bölgeler

Sırt Lazer Epilasyon

Lazer epilasyonlar gerekli olan yerlerin incelenmesi ile başlayan bir süreçtir. Uzman kişisirt-lazerlerin tedavi öncesi incelemesi sonrası uygulanacak tedavi yöntemine karar verilir. Lazer uygulaması için Diode lazer epilasyon, Alexandrite lazer epilasyon ve Ndyag lazer epilasyon türleri bulunmaktadır. Bunlar arasında son dönemde en çok öne çıkan türlerden birisi Alexandrite Candela uygulamasıdır. Alexandrite Candela lazer tedavisinde ağrısız bir işlem yapılmaktadır. İşlem esnasında soğutma etkisi kullanılmaktadır. Sırt, kol, çene, yüz ve daha birçok alanda bu yöntemi kullanarak istenmeyen tüylerden kurtulmak mümkün olmaktadır. Sırt lazer epilasyonu erkeklerin kadar bayanlarında da çok tercih ettiği bir yöntemdir. Sırt bölgesinde istenmeyen tüylerin çok daha fazla yoğunlaştığı bilinmektedir. Alexandrite Candela lazer epilasyon yönteminin en önemli detaylarından buz sistemi kullanması ve ağrıya son vermesidir. Bu lazer epilasyon uygulamasında hızlı bir yöntem kullanılır ve ciltte lekelenme olma ihtimali oldukça düşüktür. Alexandrite Candela uygulaması ile sırt lazer epilasyonu yapıldığında işlem sırasında dikamik soğutma sistemi ile acı yok olmaktadır

Koltuk Altı Lazer Epilasyon

Gerek kadınların gerek de erkeklerin en rahatsız olduğu ve epilasyona başvurduğu bölge koltuk altıdır. Koltuk altında çıkan kıllar, terlemekoltuk-alti-lazer ile aşırı derecede kötü kokuya neden olmaktadır. Hem sağlık hem de güzellik için koltuk altı kıllarından kurtulmak isteyen kişilerin kullandığı klasik yöntemler ile en fazla 1 ay muhafaza edilebilmektedir. Bu nedenle tercihler arasında koltuk altı lazer epilasyon olmaktadır.

Alexandrite Candela koltuk altı lazer epilasyon sonrasında nelere dikkat etmeli? Kullanılan lazer epilasyon cihazı, diğer cihazlara göre daha hızlı işlem görür ve daha ince kılları görür. Lazer ışınları ile kıl kökleri yakıldığından deride hafif kızarıklara neden olabildiğinden epilasyon sonrası güneşe çıkmamak gerekir. Birkaç gün direk güneş ışığına maruz kalması engellendiği ve bölgenin çok sıcak su ile yıkanmasından kaçınıldığı sürece sorun olmayacaktır. Ciltte ciddi reaksiyon veren kişilere rastlanmamaktadır. Ayrıca en korkulan konulardan olan lenf bezleri konusunda koltuk altı lazer epilasyon yaptırmak isteyenlerin tedirgin olmaması gerekir. Çünkü lazer ışınları lenflere kadar ulaşmaz ve sadece kıl köklerine ulaşır.

Genital Bölge Lazer Epilasyon

Bayanların en hassas bölgesi olan genital bölgenin temizliğinde de hassas davranılması gerekmektedir. Doğru yöntemler uygulanmadığında kızarma, yara ve kanamaya neden olabilmektedir. Genelde tıraş kullanılan bölgede kılların daha gür çıkması ve çok çabuk çıkması bölgenin daha sıkıntılı hale dönüşmesine neden olmaktgenital-bolge-lazeradır. Ağda da kalıcı bir çözüm olmamakla birlikte bölgeyi tahriş edebilmektedir. Bunun yanında bölgenin hassas olması sebebiyle bayanların acı çekmesine neden olmaktadır. Bu konuda en etkili yol ise genital bölge lazer epilasyon uygulamasıdır. Bunun için de uygulaması hızlı ve bölgede kalıcı çözüm üreten alexandrite candela lazer epilasyon kullanılmaktadır. Uygulanan epilasyon yöntemi ile bölgede oluşan batık ve kararmanın da giderilmesine yardımcı olmaktadır.

Alexandrite candela lazer epilasyon genital bölgeye zarar verir mi?  

Bayanların en çok korktuğu ve en çok sorduğu soru, lazerin genital bölgeye zararı olup olmadığıdır. Özellikle rahme ve hamileliğe zarar verip vermediği tartışılmaktadır. Lazerin ulaştığı bölge kıl kökü olduğundan daha ileriyi etkilemez ve gerek rahme gerekse iç organlara zarar vermez. Yani kıl köküne gönderilen lazer ışınları vücutta yayılmaz ve sadece uygulandığı alanı etkiler o da derinin en alt katmanlarına ulaşmadan etki gösterir. Ancak genital bölge hassas olduğundan alexandrite candela lazer epilasyon ilk uygulamada deride kızarıklık gözlenebilir. Hafif oluşacak kısa sürede geçmektedir. Bu nedenle genital bölgenize epilasyon yaptırabilirsiniz.

Bacak Lazer Epilasyonbacak-lazer

Klasik yöntemlere göre çabuk biten ve kılların çıkması uzun süren lazer epilasyon öncesi dikkat edilmesi gereken durumlar vardır. Öncelikle kıl alma yöntemleri için uygulanan işlemler bırakılmalı ve epilasyon öncesi kıllar kısaltılmalıdır. Epilasyondan önce bacaklarınızı ağda ile almamalısınız. Lazer atışlar kıl üzerine uygulandığından, kılların çıkmış ama kısa olması gerekir. Özel durum yoksa en geç 5-6 seansta bacak lazer epilasyon işlemi tamamlanmış olur diyebiliriz. Kullanılan lazer epilasyon kadar tercih edilen merkezin de kalitesi önemlidir. Lazer epilasyon bacakta oluşan batıkların giderilmesini de sağlar.

 

 

Recent Posts