Alexandrite Candela Lazer Epilasyon

Alexandrite lazer epilasyon uygulaması FDR tarafından onay alınan bir uygulamadır. Yenilenmiş lazer dalga boyları ile birlikte yapısı çok incelmiş tüylerde bile kullanılmaktadır. Büyük uygulama alanlarında da kullanılmaktadır.

Uygulamadan yararlanmak istiyor iseniz, uygulama yapacağımız bölgede ki tüyleri kısaltmanız gereklidir. Ancak yüz bölgenize bu uygulamayı düşünüyor iseniz, tüyleri kısaltmadan gitmelisiniz…

Alexandrite Candela Lazer Epilasyon Özellikleri Nelerdir?

Bu lazerin en önemli özelliği kullanılan cihazının çok hızlı işlem yapabilme özelliğidir. Çok merak edilen konulardan biri de Alexandrite Candele Lazer yapılırken ağrı ve acı olup olmamasıdır. Şimdiye kadar bu uygulama da ağrı ve acı olmadığı yönünde bilgiler mevcuttur.

Bacaklar, koltuk altı ve kasık bölgesinde, lazer teknikleri arasında soğutucu başlığa sahip olan Alexandrite Candele Lazer’dir. En güzel özelliklerinden biri de, lazer yapılırken deri üzerinde kalan kılları buharlaştırdığı için cilde ağda yapılmış görünümü verir. Çok hızlı bir lazer tekniği olduğu bilinmektedir. İstenmeyen tüylerin azaltılmasında yardımcı olmaktadır.

Alexandrite Candele Lazer uygulama süreleri diğer lazerlere göre daha kısa olduğu için, ayrıca her ten rengine uyum sağlayan bir lazer cihazı olarak ta bilinmektedir…

Alexandrite Candela Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Özellikle, epilepsi hastalarına Alexandrite Candele Lazer uygulaması tavsiye edilmemektedir. Buna özel olarak dikkat etmenizi tavsiye ederiz. Regl dönemini zor geçiren bayanlarında regl dönemlerinden sonra lazer işlemine başlamaları tavsiye edilir.

Alexandrite Candela Lazer Epilasyon Yaptırdıktan sonra Nelere Dikkat Edilmelidir?

Alexandrite Candele Lazer yapılırken özellikle dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususlara dikkat edildiği takdirde lazer çok daha başarılı olabilir. İsteğe bağlı olarak uygulama sonrasında ılık bir duş alınabilir. Fakat özellikle dikkat edilmesi gereken husus, işlem devam ettiği sürece, işlemin yapıldığı bölgelere kesinlikle peeling ve kese yapılmamalıdır.

Lazer uygulaması sonrasında cilt hassasiyetine göre tıpkı ağdada olduğu gibi birkaç saat ya da bir gün boyunca kızarma oluşabilir. Bu kesinlikle korkulmaması gereken, normal bir durumdur. Eğer lazer yüz bölgesine uygulandıysa, yüz bölgesinin güneş korunması için yüksek faktörlü güneş kremleri tercih edilmelidir. İşlem sırasında ve işlemden sonraki devam eden 10 gün solaryuma girmemeniz tavsiye edilmektedir. Hiç bir problem olmadan normal hayatınıza devam edebilirsiniz.

Herkesin cilt tipi ve tüylerinin yapısı farklı olduğundan herkese uygulanan lazer seansı da farklı olacaktır. Bu yüzden öncelikle kıl köklerinize ve cilt tipimizle ilgili görüşmek gerekmektedir. Lazer işlemi devam ederken, işlemin yapıldığı bölgelere kesinlikle, epilatör, ağda, cımbız gibi araçlar sürmemelisiniz. Uygulama öncesi ve sonrası tüy sarartıcı kremler kullanmamalısınız. Bu hususlara dikkat ettiğiniz sürece hiçbir problem yaşanmadığı görülmektedir.

0

ALexandrite Candela Lazer Epilasyon Merak Edilen Bilgiler

Alexandrite Candele Lazer sistemlerinin genel özelliklerine bakacak olursak; vücuttaki istenmeyen her bölgeye, istenilen uygulama yapılabilmektedir. Özellikle iyi bir uzman tarafından yapılması tavsiye edilmektedir. Ancak bu sayede uygulama düzenli işlem yapılabilir.

Lazer işlemi sırasında istenmeyen tüylerin hepsi yüzeyden uzaklaştırılır. Fakat Alexandrite Candele Lazer de ten renginin bir önemi yoktur. Her ten renginde uyum sağlayabilen bir cihazdır. Ayrıca tende bronzlaşma olmadığı sürece her mevsim lazer uygulaması yapılabilir.

Lazer epilasyon ankara

Özel Medilife Poliklinikleri