Ameliyatsız Göğüs Büyütme

Son 10 yılda bayanlar iyi ve güzel görünebilmek için giyimde veya fiziklerinde değişimler yapma ihtiyacı duymaktadır. Bunların en başında göğüs büyütme operasyonları geliyor. Tabi operasyonlar ameliyatla yapıldığı için ameliyat olmaktan çekinen bayanlar zor bir aşama gibi görülmektedir. göğüs dolgusu ameliyattan korkanlar için ameliyatsız yöntemler geliştirilmiştir. Meme dolgusunda kullanılacak madde için birçok seçenek vardır.

Hastanın kendi yağ dokusu ile yapılan göğüs dolgusu işlemi karın ya da farklı bir bölgeden alınan yağ bazı işlemlerden sonra meme içerisine enjekte edilerek yapılır. Hastanın kendi yağıyla yapılan göğüs dolgusu işleminde, yağın dokunun düzensiz ve kontrolsüz bazen de tamamının erime riski olduğundan dolayı birçok kere düzeltme işlemi yapılarak uygulanır. Meme dolgusunda yağ enjeksiyonunun olumsuz yönlerinden biri de meme dokusunun içerisinde kireçlenme olabileceğinden dolayı meme kanserine bile neden olabilmesidir.

 ameliyatsız gogus-buyutme- dr mehmet akgün  Meme dolgusunda diğer bir işlem ise dolgu ile yapılan göğüs büyütme yöntemidir. Bu göğüs büyütme işlemlerinde en zararsız olanıdır. Alerjik bir etkisi yoktur ve süre sonunda tamamen erir. dolgu ile yapılan meme büyütme de ameliyatsız olarak yapılır.  Meme dolgusunda kalıcı (tavsiye edilmeyen dolgu çeşidi) ve uzun süreli dolguların (bioalkamid madde içeren dolgu şekilleri) ameliyatla yapıldığından olumsuz durumlarda dokuların kesilmesine neden olmaktadır. Ayrıca uzun yıllar kullanıldığı için göğüs ağrılarına sebebiyet verdiği için tercih edilmemelidir. Fakat kendi yağ dokusu ve dolgu ile yapılan göğüs dolgusu işlemlerinde tamamen erime göğüs içerisinde olduğundan dolayı cerrahi bir işlem gerektirmez.

Ameliyatsız Göğüs Büyütme

Göğüs dolgusunda dikkat edilmesi gereken en önemli konu ise profesyoneller tarafından işlem yapılmasıdır.

Recent Posts