Ameliyatsız Meme Küçültme

İnsan vücudunda deformasyondan en çok etkilenen organların başında meme yer almaktadır. Gerek yaşlanma , gerek kilo alıp verme ,emzirme, gebelik gibi faktörler gerekse de yerçekiminin etkisiyle zamanla memeler deforme olur, gevşer, elastikiyeti kaybolur.

Sarkan, gevşeyen memeler daha geniş hacim kaplar ve olduğundan daha büyük gözükür. Ayrıca sırt ve boyun ağrılarında da büyük memeli insanlar çok sıkıntı çekmektedir. Bu tip nedenlerden dolayı meme küçültme yollarına gidilebilmektedir.Meme küçültmede sadece ameliyat uygulanan bir yöntem değildir. Ameliyatsız meme küçültme işlemleri de yapılmaktadır.Özellikle çok miktarda sarkması olmayan kadınların çoğuna herhangi bir kesi yapılmadan lazerle meme küçültme işlemi yapılabilir. Bu yöntem Slim Lipo denen bir lazer lipoliz yöntemidir.

Ameliyatsız meme küçültme  operasyonlarınn en büyük avantajlarından biri memeden cerrahi olarak herhangi bir kesi yapılmaması ve meme dokusunun kesilerek çıkartılmamasıdır. Sedasyonla  ve  lokal anestezi altında Slim Lipo lazer probuyla meme altı katlantısından açılan bir deliğe girilir ve meme içindeki fazla yağlar eritilerek meme küçültülmüş olur Herhangi bir yara izi, morluk, ağrı, şişme, dikiş izi olmaz. Ama hasta hemen sosyal yaşamına dönemez. Sedasyon ve lokal anestezi aldığı için  işlemden 2-3 saat sonra hasta sosyal yaşama dönebilir.

Ameliyatsız meameliyatsız meme küçültmeme küçültme

işlemi  Fokuslu Ultrason (Doublo A) denen ses dalgalarıyla gerçekleştirilen bir yöntemle de yapılmaktadır. Anestezi yapılmadan iğnesiz ve ameliyatsız yapılan bir yöntemdir. Kişinin doğal görüntüsü bozulmadan, herhangi bir yan etki görülmeden, ciltte kızarıklık, morarma meydana getirmeden ve de herhangi bir his kaybı yaşanmadan gerçekleştirilen bir yöntemdir. Ses dalgaları cildin üst tabakasına  zarar vermeden  5 mm derinliğe kadar gönderilerek cildin daha sıkı ve gergin olması sağlanır. Bu tekniği uygulatan kişiler normal sosyal yaşantılarına hemen dönebilirler. Etkili, güvenli ve ağrısız bir yöntemdir. Meme gelişimi 18 yaşına kadar tamamlandığından 18 yaşından büyük kadınlara uygulanabilir. Fokuslu Ultrason (Doublo A)   yöntemi yüz ve vücut  germede de kullanılan yöntemlerden biridir. Uygulanan bölgeye göre yöntemin uygulanma süresi farklılık gösterir. Fokuslu Ultrason (Doublo A)  yöntemi ile meme küçültme işlemi yapılan hastalar  hemen iş hayatına ya da sosyal yaşamına dönebilir. Fokuslu Ultrason (Doublo A)  yönteminin uygulanmasında belli bir yaş sınırı olmamakla beraber özellikle 30 yaş üstünün ideal yaş sınırı olduğu düşünümektedir. Cildinde herhangi bir cilt enfeksiyonu olanlarda, diyabetlilerde, otoimmün hastalığı olanlarda ,hamilelerde, çocuklarda, pıhtılaşma sorunu olanlarda, yara iyileşmesinin geç olduğu veya yara iyileşmesine engel durumu olan kişilerde ve epilepsi hastalarında uygulanmaz.

Recent Posts