0

Ameliyatsız Yüz Germe Tedavisi Nedir? 

DOUBLO A ULTRASON İLE AMELİYATSIZ YÜZ GERME

Doublo A yüz germe; ultrason teknolojisinden yararlanarak cildin alt katmanlarında yer alan taşıyıcı dokulara odaklanmış ses dalgalarını kullanarak kollajen üretimini uyarılmasıyla gerçekleştirilen bir yöntemdir. Bu yöntem ciltte gerginlik ve sıkılaşma sağlar. Cildin sıkılığını yitirmesi nedeniyle sarkma yaşanan dekolte bölgesi, gıdı bölgesi, çene hattı, yüz konturu, ağız kenarı, yanak, alın ve kaş gibi çeşitli yerlerin ameliyatsız bir şekilde gerilmesi ve toparlanması için bu yöntem uygulanmaktadır. Odağa dayalı ultrason teknolojisinden yararlanarak cerrahi dışı müdahale gerçekleştiren ve dokular üzerinde etki sağlayan ilk ve tek yöntemdir.

Yüz germe uygulaması esnasında cildin 1,5 mm ve 3 mm altına inen ses dalgaları hedeflenen bölgede kollajen üretimini gerçekleştirir. Bu işlem esnasında cilt yüzeyi hiçbir zarar görmez. Cilt altında taşıyıcı bağ dokusu yer aldığı için, derinliğe ulaşan ses dalgaları dokuda yeni kollajen yapımını uyarır ve güçlü bir sıkılaşma etkisi meydana getirir. Tek seanslık Doublo A yüz germe işlemi ilk andan itibaren etkisini gösterir.

50 yıldır tıp dünyasında kullanılan ultrason enerjisi son derece güvenilir bir yöntemdir. Bu yöntemi deneyen bireyler hissettikleri acıyı elektriklenme – iğne batması olarak dile getirmişlerdir. Uygulama esnasında anestezi uygulanmamaktadır. Ancak hastalar isterse bölgesel anestezi yapılabilir. Uygulamayı yaptıran birey, işlem sonrasında günlük işlerine anında dönebilir.