Burun Dolgusu Bilmek İstedikleriniz…

Burun estetiğinin kadınlar için büyük önemi vardır. Kemerli burun, burun ucu problemleri, büyük burun gibi problemler kadınların modunu düşüren en büyük faktörlerdir. Estetik görünüm açıdan burun görüntüsünü kendine problem yapan birçok kadın bıçak altına yatmadan herhangi bir kesi yarası almadan burun dolgusu yaptırarak burunlarında olan problemleri çözebilmektedir.

Burun dolgusunu kim yapmalıdır?

Burun dolgusu, yüz ve dudak dolgusu, botox gibi uygulamalar konusunda uzman olmayan, tecrübesiz kişiler tarafından asla yapılmamalıdır. Çünkü uzman olmayan ve tecrübe sahibi olmayan kişiler tarafından yapılan dolgu işlemleri kişinin istemediği sonuçlara ulaşmasına sebep olabilir. Kullanılacak dolgu maddesi dozu, hangi bölgeye ne kadar uygulanacağını bilemeyen kişiler tarafından yapılırsa istenmeyen sonuçlar çıkar. Bu yüzden burun dolgusu uzmanlık ve tecrübe kazanmış hekimler tarafından yapılmalıdır.

Burun dolgusu ile birlikte yapılabilen başka uygulama var mıdır?

Burun dolgusu ile birlikte yapılabilen uygulamaların başında çene ucu dolgusu, dudak ve yanak dolgusu aynı anda yapılabilmektedir. Tüm bu uygulamalar yüz dolgusu içinde yapılabilen uygulamalardır.

Birçok kişi burun estetiği ameliyatı olmadan önce burun dolgusu yaptırarak burnun nasıl bir görünüm alabileceğini öğrenme şansına sahip olabilir. Bu yüzden genelde kadınlar kalıcılık istemeden önce burun dolgusu ile istedikleri burun şeklinin nasıl olabileceğini görmek için burun dolgusu yaptırarak burun estetiği ameliyatına karar verebilmektedir.

Burun fonksiyonu bozukluğu burun dolgusu ile giderilebilir mi?

Burun eti, ciddi boyutta nefes alma problemleri, valv yetmezliği, konka hipertrofilleri gibi durumlar burun dolgusu ile düzeltilebilecek problemler değildir. Çok cüzi derecede valv açısının düzeltilerek nefes alma bir derecede düzeltilebilse de burun dolgusu ile tam anlamıyla bu fonksiyon bozuklukları giderilemez.

Dolgu ile burun küçültme nasıl yapılır?

Dolgu ile burun küçültme tecrübe gerektiren bir durumdur. İlk başta yüz ve burun analizi yapıldıktan sonra kişiye özel dolgu planı çıkarılır ve anestezik krem sürülerek belirlenen bölgelere enjekte işlemi başlar. Uygulama esnasında burnun simetrisini bozan alanlar diğer belirlenen bölgelerle birlikte doldurulur ve burnun şekli düzeltilerek burun daha küçük gösterilir. Aslında burun küçültme bir nevi sihir bir illüzyondur.