Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Estetiği

Ameliyatsız Burun Ucu Kaldırma Estetiği Nasıl Uygulanır?

Birçok kişinin yüz bölgesinde oldukça dikkat ettiği ve hassas olduğu konulardan biri de burun estetiğidir. Kemerli burun, çıkıntılı ya da düşük burun ucuna sahip kişiler, büyüklüğünden şikayetçi olan kişiler burun estetiği konusunda daha özenli davranırlar. Ancak klasik burun ameliyatları yerine ameliyatsız burun estetiğini tercih ederler. Bunun sebebi ise hem daha kısa süren bir işlem olması ve günlük hayata dönburun-ucu-estetigi-2016üşün kısa olmasıdır. Bu nedenlerin yanında çoğu insan bıçak altına yatmaktan ya da narkoz almak istememesinden dolayı ameliyatsız burun estetiğine daha çok yönelmektedir.

Ameliyatsız burun estetiğinde, burnunda kemer olan kişilerde burun sırtının düzeltilmesi, burun kanatlarının genişliğinin daraltılması, burun ucunun düşüklüğünün yukarı kaldırılması gibi işlemler yapılır. Bunun yanında burun çizgileri, yüzeyde oluşan kırışıklıklar da yapılan ameliyatsız burun estetiği sayesinde giderilir.

Ameliyatsız burun ve burun ucu kaldırma estetiği nasıl gerçekleştirilir?

Özel iğne ucu sayesinde burun bölgesinde önceden belirlenmiş bölgelere dolgu maddesinin enjekte edilmesi suretiyle uygulama gerçekleştirilir. Bu teknik sayesinde burunda kanama, ağrı, morarma, acı gibi duygular olmamaktadır.

Burun estetiği kimlere uygulanabilir?

Ameliyatsız burun estetiği her tür burun şekline uygulanabilir. Bunun yanında özellikle burun ucunda hafif düşüklük olan, kemerli bir burun yapısına sahip olan kişiler, burun kanatları geniş olan kişiler ve burun bölgesinde şekillendirme isteyen kişilere ameliyatsız burun estetiği uygulanır. Burun bölgesinde ciddi problem yaşayanlar için ise cerrahi burun operasyonları uygundur.

Ameliyatsız burun ucu estetiğinde yaş aralığı nedir?

Ameliyatsız burun estetiği uygulama yaşı 18 yaştır. 18 ile 80 yaş arası kişilerde ameliyatsız burun estetiği yapılabilir. Burun eğrilikleri, geniş burun kanatlarına sahip olan kişiler, burun ucunda hafif düşüklük yaşayan kişiler ve bıçak altına yatma korkusu olan kişiler ameliyatsız burun ameliyatı olabilirler.

Recent Posts