Ameliyatsız Düşük Göz Kapağı Estetiği

Göz Kapağı Toparlaması Nasıl Yapılır? 

İnsanların ilk görünen noktası olan ve en dikkat çekici organlarından gözler bir çok hastalığında belirtilerini ortaya koyarak bu hastalıkların tedavi yöntemlerinin belirlenmesinde yardımcı olmaktadır. Özellikle gözlerin kapak bölgelerinde sarkmalar ve düşüklükler aslında estetik bir sorunla kalmayıp beyin ve sinirlerin etkilediği rahatsızlıklardan ortaya çıkan belirtiler olabilmektedir. Bunların en başta sayılabilecek nedenlerinden diyabet hastalığı ve alçak ve yüksek türde bulunan tansiyon rahatsızlığı göz kapağı sarkmalarına neden olan etkenlerdendir. Bu tür bir rahatsızlığın tedavisinde düşük göz kapağı toparlanması olarak uygulanan plasma enerji yöntemi başarılı sonuçlar elde etmede etkili olmaktadır.

Plasma Enerji İle Göz Kapağı Toparlanması

ankarada-plasma-enerji

Ameliyatsız Düşük Göz         Kapağı Tedavisi

Plasma enerji yöntemi trombostit,lokosit bakımından zengin plasmanın toparlanması gereken bögeye uygulanmasıdır. Burada dikkat edilmesi gereken bu işlem sırasında tıbbı araştırmalar sonucunda ortaya çıkarılmış özel tüplerin kullanılması çok büyük önem arz etmektedir. Çünkü normal şartlarda elde edilen bir plasma 200 bin civarında pıhtı hücresi içereceğinden bu sonuçlarda elde edilen plasma cildi yenilemede yeterli olmamaktadır. Düşük göz kapağı toparlanması tedavisi için gerekli olan miktar ise 1 milyon pıhtı hücresidir.

Düşük göz kapağı toparlanması tedavisinde plasma enerjinin etkileri diğer yöntemlerle yani cilde uygulanan trombosit salgılanmasındaki tedavi yöntemleriyle aynı esasta olmaktadır. Sarkan göz kapağı bölgesine mikroenjeksiyonlarla enjekte edilen plasmalar dokunun onarılmasını sağlayarak canlılık ve dolgunluk kazandıracak cildi yenileyecektir. Yenilenen cilt yani göz kapağı sarkık görüntüsünden kurtularak göz bölgesindeki istenmeyen görüntüde ortadan kaldırılmış olacaktır.

Ameliyatsız Düşük Göz Kapağı Estetiği Sonrası Nekahat (İyileşm- istirahat) Dönemi Var mıdır?

Hayır yoktur… Çünkü aynı gün iyileşme sürecine girmeye başlamıştır. Sadece 1 hafta kabuklanma süreci olabilir… Dikişsiz bir uygulamadır.. Sadece iyi bir bir nemlendirici ile iyileşme sürecine başlanabilir….

Recent Posts