Cilt beyazlatma uygulaması karbon peeling

Karbon peeling, günümüz estetik alanında oldukça sık kullanılmaya başlayan bir cilt yenileme tedavisi olarak karşımıza çıkmaktadır. Cilt beyazlatmakta, cildin canlılığının, parlaklığının geri gelmesinde oldukça etkili bir yöntemdir. Genişlemiş gözeneklerin kapatılmasında oldukça etkilidir.

Karbon peeling nerelerde kullanılır?

Geniş gözeneklerin kapatılmasında, cildin daha parlak ve canlı görünmesinde, cilt yenileme işlemlerinde oldukça etkilidir. Karbon peeling tüm bu avantajlarının yanında hem deri altında hem de deri üstünde yenilenme sağlar. Cildi gençleştirmekle kalmaz, kolajen üretimini de tetikler. Akne tedavisinde oldukça başarılı sonuçlar alınmaktadır.

Karbon peeling neden faydalıdır?

Bazı ciltlerde akne ve benzeri problemler yaşanabilir. Karbon peeling tedavisi ile akne sorunu ortadan kaldırılır. Cilde parlaklık ve canlılık sağlar. Geniş gözenekli ciltlerde gözeneklerin küçülmesini sağlar. Cilde gerginlik verir. Cilt lekelerini azaltır. Hem deri altında hem deri üstünde çift etki sağlar. Yüzeydeki pürüzleri temizlerken alt tabakada da yeniden yapılanmayı sağlar.

Karbon peeling ile cilt beyazlatma nasıl yapılır?

Karbon peeling ile cilt beyazlatma işleminde ilk önce sorunlu bölgeye özel hazırlanmış karbon solüsyonu ince bir tabaka halinde sürülür. Ciltte yaklaşık 10 dakika kadar bekletilen karbon, sonrasında Q switched Nd:Yag lazerle, bölge karbondan temizlenmeye başlanır. 10-15 dakikalık bir işlemdir. Ağrı ve sızıya neden olmaz. Anestezi yapmak gerekli değildir. Üç dört seans sonra cilt istenilen parlaklığa ve canlılığa ulaşır.

Lazer ile karbonun temizlenmesi sırasında karbon ciltten temizlenirken patlamalar meydana gelir. Bu patlama cilt yüzeyinde ısı artışı oluşturarak cilt yüzeyinde bulunan ince tabakanın deriden uzaklaştırılmasını sağlayarak cilde peeling etkisi sağlar.

 

Recent Posts