Fokuslu Ultrason Yüz- Vücut Germe

Neden Ameliyatsız Yüz Germe de Fokuslu Ultrason?

Cerrahi dışı gençleşme yöntemlerinden biri olan Fokuslu Ultrason (Doublo A) yöntemi, ultrason yani ses dalgalarıyla gerçekleştirilen bir gençleştirme yöntemidir. Ses dalgaları cildinizin üst tabakasına hiçbir hasar vermeden 5 mm. derinliğe kadar gönderilir. Bu sayede cildin sıkı ve gergin hale gelmesi sağlanır.

Fokuslu Ultrason (Doublo A) Yüz germe yöntemi diğer yöntemlerden farklı, çünkü ameliyatsız ve iğnesiz müdahale gerçekleştiriliyor. Anesteziye ihtiyaç duyulmadığı gibi, tek seansta hiçbir yan etki görülmeden uzun etkili sonuçlar alınabiliyor. Uygulamanın gerçekleştirileceğe bölgeye bağlı olarak yüz germe seansı 30 ile 60 dakika arası sürmektedir.

Seans sonrasında ciltte gerginlik anında gerçekleşecek ve etkinin 4’te 1’i ilk seans sonrası kendini gösterecek. 4’te 3’lük kısım ise 3 ay içerisinde tamamlanacak. Seans sonrasında hasta anında günlük hayatına dönebilmektedir. Seans öncesinde hiçbir hazırlık yapılmasına gerek yoktur. Ciltte kızarıklık, morarma gibi herhangi bir hasar meydana gelmediği için çalışan bireyler öğle aralarında bile gelip tedavi olabilirler.

Fokuslu Ultrason (Doublo A) yüz germe işlemi tamamlandıktan sonra yüzünüzde ifade, mimik ya da hissizlik kaybı gibi bir durum kesinlikle söz konusu değildir. Bu uygulama kişinin doğal görüntüsünü bozmamaktadır. Dünya’da 2009 yılından bu yana uygulanan, ülkemizde de yavaş yavaş yayılmaya başlanan bu uygulamaya ilgi her geçen gün artmaktadır.

En çok Sorulan Sorulardan Biri Fokuslu Ultrasonun Cilde Zararı Var Mıdır?

Yaşlanmanın en belirgin göstergesi olan yüz ve gıdı bölgesindeki sarkmalar fokuslu ultrason uygulaması ile ameliyatsız bir şekilde tedavi edilebiliyor. Ultrason kelimesi anlam olarak, işitme sınırının dışında bulunan ses dalgaları olarak tanımlanır. Tıp alanında 50 yılı aşkın süredir bir çok tedavi sırasında kullanılır. Fokuslu ultrason yöntemi ile cildinde sıkılaşma işlemi yapılan kişiler iş ya da sosyal yaşamlarına hemen dönebilirler. Fokuslu ultrason yöntemi ağrısız, güvenli ve etkili yöntemdir.
Cilde hiçbir zararı yoktur.

Bu işlemin süresi yapılan bölgeye göre değişiklik gösterebilir. Genellikle 30 ila 60 dk. arasında değişmekte olup, tüm yüz ve boyunda yapılan uygulama 1 saat sürer. Fokuslu ultrason ile tek seansın ardından, yenilenme süreci hemen başlar, ilk anda dahi hafif bir gerilme etkisi görülür.

Fokuslu Ultrason Yüz&Vücut Germe
Fokuslu Ultrason Yüz&Vücut Germe
Fokuslu Ultrason Ciltteki Etkisi

Fokuslu Ultrason Kimlere Uygulanmaz?

Yaş sınırının önemli olmadığı Fokuslu ultrason sistemi daha çok yıpranmaya başlamış gençliğini yitirmeye başlayan ciltlerde uygulanması önerilir. Fakat genel olarak 30 yaş üstü ideal yaş sınırı olarak belirlenebilir. Yaş ilerlemesi itibariyle deformasyon ilerleyecektir böylelikle Fokuslu ultrason tedavisinin toparlayıcılığı da daha etkin bir şekilde artacaktır. Özellikle yüz ve boyun kısmında yıpranma gerçekleşmeye başlamışsa tıpta “heavy face” olarak bilinen kişilere uygulanır. Çok sarkmış ciltlerde etkili sonuç vermeyebilir. Fokuslu ultrason kimlere uygulanmaz sorusuna cevap: cildinde halen devam etmekte olan cilt enfeksiyonu bulunan, yara iyileşmesine engel olan bir hastalığı bulunanlar, çocuklar ve hamileler, diyabet, epilepsi ve otoimmün hastaları, pıhtılaşma bozukluğu olanlar verilebilir.

Fokuslu Ultrason Cilt Gençleştirme Etkisi

Fokuslu ultrason, ses dalgaları yardımıyla tek seans ile cilt altındaki dokuda kallojen üretimini ve yapısını harekete geçirerek ciltte sıkılaşma ve toparlanma sağlayan ameliyatsız bir cilt germe yöntemidir. Bu yöntemde odaklanmış ses dalgaları, hedeflenen bölgede ısı enerjisi oluşturarak, cilde herhangi bir zarar vermeden bağ dokusunda bir kallojen yapılanması sağlamaktadır. Kallojen üretimiyle ciltte elastikiyet artışı gözlenmektedir.

Fokuslu ultrason yöntemi, deriye temas eden ultrason kartuşları kullanılarak yapılır. İşlem sırasında kartuşun üzerine ultason jeli sürülür. İşlemde herhangi bir kesik ya da yara oluşmadığından lokal anesteziye de ihtiyaç duyulmaz. Tek seanslık bir cilt gençleştirme işlemi olan fokuslu ultrason yöntemi, gerek duyulduğunda 2 ya da 3 seans olarak da uygulanabilir.

Fokuslu Ultrason ilk seansta bile cilde doğal parlatır. Cilde nemini geri kazandırır. Kırışıklıkları gözle görülür Bir şekilde yok eder. En az 5 yaş gençleştirir. Cildin alt yapısında lifleri uyararak cildi gerginleştirir…

Ayrıca;
Fokuslu ultrason yöntemi, cildinde sarkma ve genişleme şikâyetleri bulunan kişilerde, elastikiyet kaybını ortadan kaldırmak için kullanılan bir yöntemdir. Yanaklarda ki sarkmaların toparlanması, alın ve göz çevresindeki kırışıklıkların giderilmesi, sigara içiminden dolayı görülen dudak köşelerindeki kırışıklıkların tedavisinde, kollarda gevşeyip sarkan dokunun toparlanmasında kullanılan bir tedavidir.

Dr Mehmet AKGÜN

Fokuslu Ultrason Cilt Uygulaması
Fokuslu Ultrason Cilt Uygulaması