Kalıcı Yanak Dolgusu

Yüz çevrenizde bazı şekil bozukluklarıyla karşılaşmış olabilirsiniz. Doğuştan ya da sonradan gerçekleşen bu bozuklukları ameliyat olmadan düzeltebilmeniz günümüzde mümkün hale gelmiştir. Bu konuda kalıcı ve geçici dolgular yapılarak ameliyat işlemlerine gerek kalmamaktadır. Geçici yüz dolguları seçilen dolguya bağlı yaklaşık olarak 1-2 yıl boyunca yüzünüzde dolgunluk göstermektedir. Fakat kalıcı yüz dolguları yaklaşık olarak 5 sene sizleri bu görüntüden uzaklaştırmamaktadır. Fakat her kişide farklılık gösterebileceği için en iyi bilgi doktorunuz da olmaktadır.

Kalıcı Yanak Dolgu nedir ve hangi maddeler kullanılır?

Kalıcı yanak dolguları vücuda girdiğinden itibaren kendi yapısını koruyarak bozulmayı engellemektedir. İçeride bazen bir kapsül olarak oluşabilirler ve bunun sonucu olarak orada hayat boyu kendini gösterebilmektedir. Genellikle geçici dolguların tercih edildiği günümüzde kalıcı dolgularda bazı bireyler tarafından tercih edilmektedir.

Kalıcı dolguda kullanılan maddeler nelerdir?

• Bioalcamid

• Artecoll

• Aquamid

• Aphrodite

• Artefill

Kalıcı dolgu yaptırırken kesinlikle çok dikkat edilmesi gerekmektedir. İyi bir uzman dışında bu dolgular tavsiye edilmez. Güzel bir görünüm kazanmak isterken kendinizi tehlikeye atmak yerine iyi bir uzmanla görüşmenizde kesinlikle fayda var. Bununla birlikte 6 – 24 ay dolgu etkisi olan hyaluronik asit kullanımı kalıcı dolgudan daha fazla tercih edilmektedir.

Recent Posts