Kalıcı Yüz Dolgusu

Kalıcı Yüz Dolgusu

Günümüzde kullanılan yüz gençleştirme uygulamaları arasında yer alan ve ameliyat gerektirmeyen uygulamalardan biriside kalıcı yüz dolgu yaptırma işlemleridir. Her hangi bir cerrahi işlemi gerektirmeyen bu işlem yüzdeki dolgu gerektiren bölgelere uygulanmaktadır.Bu dolgunun gerçekleşebilmesi için bazı maddeler kullanılmaktadır. Bu maddeler ise;

alerjik bir reaksiyonla karşılaşılma imkânı düşük olan hyaluronik asittir. Bu maddenin insanvücudunda bulunan bir protein olduğu bilinmektedir. Özelliği olarakta su tutucu özelliğe sahip olduğu bulunmuştur. Bununla birlikte kalıcı bir yöntem için kullanılan auqamid kullanılmaktadır. Fakat hyaluronik asit doktorlar tarafından tercih edilenler arasında yer almaktadır. Eğer ki kalıcı dolgu istiyorsanız iyi bir uzmandan görüş almanız gerekmektedir.Aksi taktirde bazı sorunlarla karşılaşmanız mümkündür.

Peki, yüz dolgu işlemleri nasıl gerçekleştirilmektedir?

• Yüz dolgu işlemleri klinik ortamında kolaylıkla gerçekleştirilen

• Öncelikle işlem başlamadan önce yüz çevresine ağrı önleyici kremler

sürülerek işlem başlatılmaktadır. Bu kremler sayesinde her hangi bir ağrıyla

karşılaşmanızı önlemekte yardımcı olunur.

• İşlem sırasında yüz buz ile soğutularak rahat ve ferah bir işlem olması

• Bu işlem yaklaşık olarak 10-15 belki 20 dakika sürebilmektedir.

İşlem bittikten sonra rahatlatıcı masajlar yapılarak daha güzel bir his sağlanabilir. Ve daha sonra normal yaşantınıza devam ederek yüzünüzün güzelliğinin tadını çıkarabilirsiniz.

Recent Posts