Yüz Dolgusu

Cilt güzelleştirme için bayanların en çok tercih ettikleri yöntem dolgu uygulamalarıdır. Bu şekilde kırışıklıklardan en uzun vadede kurtulabilirsiniz. Yüz dolgusu ile birlikte ciltte bulunan kırışıklıklardan kurtulabildiğiniz gibi bunun yanı sıra aynı zamanda cildiniz yeniden canlanıyor ve de daha canlı bir görünüm elde ediyorsunuz. Bu nedenle de yüz bölgesinde genel olarak dolgu uygulaması tercih edilmeye devam ediliyor.

Yüz dolgusu sayesinde kırışıklıklar doluyor ve bunun yanı sıra yüzde bulunan küçük çukurluklarda dolabiliyor. Göz çevresi, ağız ve burun kenarı kırışıklıkları ve de çukurları da bu yöntem ile birlikte tarih oluyor.

Ameliyattan korkan ya da narkoz almak istemeyen kişilerin özellikle tercih ettiği yüz dolgusu uygulamaları hem estetik hem de günlük hayata dönüş kolay olduğu için yaptıranlar tarafından tercih edilmektedir.

Yüz Dolgusu Hakkında Sorulan Sorular Ve Cevapları…

Dolgu çeşitleri

Geçici dolgu, yarım kalıcı dolgu ve kalıcı dolgu olmak üzere üç çeşit dolgu çeşidi vardır. Kalıcı dolgular yaptıracak kişinin onayının alınmasıyla yapılmalıdır. Ancak kişiler arasında en çok tercih edilen dolgu uygulaması geçici dolgu uygulamasıdır.

Yüz dolgusunun amacı nedir?

Zamanla elastik yapı özelliği kaybetmeye başlayan ciltte kırışıklıklar ve sarkmalar görülür. Bu durumun sadece elastik yapıdan kaynaklanmadığı ve dış etkenlerin de önemli rol oynadığı bilinmelidir. Yaşın ilerlemesiyle birlikte elastik yapı zaten formunu kaybetmeye başlar. Bunun yanında düzensiz ve dengesiz beslenme, sigara ve alkol kullanımı, uykusuzluk, düzensiz hayat ciltte birçok deformasyonlara sebep olur. Yüz dolgusunun amacı ise bu deformasyonları ortadan kaldırmak ve çeşitli sebeplerle yüzde oluşan yara izlerini tedavi ederek cilde daha parlak, daha canlı, daha genç bir görünüm kazandırmaktır: Böylece kişinin özgüveninin gelmesi ve kişinin kendisini rahat hissetmesine imkan verilmiş olur.

Uygulama sonrası neler yapılır?

Dolgu uygulamasından sonra yaklaşık iki gün ağır şekilde spor yapılmaması gerekir. Aşırı sıcak banyo kesinlikle yapılmamalı, çok soğuk ve çok sıcak ortamlarda bulunulmamalıdır. Yüze hafif masajlar yapılabilir. Eğer yan etki olarak yüzünüzde şişlikler oluşmuş ise hafif şekilde buz kompresi yapılabilir. Uygulama öncesi ağrı kesici türlerinden aspirin ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır. Ağrı kesici olarak doktorunuzun önereceği ilaçtan başkasını kullanmamak önemlidir.

Kullanılan dolgu maddeleri nelerdir?

Genelde dolgu maddeleri kullanılırken hyalüronik asit bazlı solüsyonlar tercih edilir. Bunun nedeni ise hyalüronik asit vücutta zaten vardır. Ancak zamanla bu madde hem yaşın ilerlemesi sebebiyle hem de bazı dış etkenler yüzünden azalır. Bu bakımdan hyalüronik asite karşı vücut herhangi bir reaksiyon göstermez. Dolgu maddelerinde genellikle hyalüronik asit bazlı solüsyonlar tercih edilir. Bunun yanında dolgu maddesi olarak kişinin kendi yağ dokusundan alınarak yapılan uygulamalar da vardır.

Yüz Dolgu işlemi kimler tarafından yapılır?

Dolgu işlemleri uygulamalarda tecrübe kazanmış işini hijyen titizlikle yapan uzmanlar tarafından yapılmalıdır. Bu konunun uzmanı olmayan kişilerce yapılan dolgu işlemleri ileride hiç de istenmeyecek sonuçlara neden olabilir. Ayrıca dolgu uygulamasını hastane ya da poliklinik ortamında yaptırmanız en doğru tercih olacaktır.