Dudak Dolgusu

Dudaklarda yoğun damar yapısı ve de sürekli hareket eden bir yapı bulunduğu için dolgu tercih edilirken daha dikkatli olunmalıdır. Daha doğru sonuç olması ve de daha kesin çözüm olabilmesi adına dudaklarda hyalüranik asit uygulaması tercih edilmektedir. Dudak dolgusu ufak bir dolgu işlemidir ve de kesinlikle korkulacak bir uygulama değildir. Dudakların daha belirgin ve de dolgun olması adına bu uygulamadan yararlanabilirsiniz.

Dudağa hacim verilmesi adına kesinlikle hyalüranik asit yanında bazı vitaminlerin de enjekte edilmesi gereklidir.İnsan yüzünde en önemli noktalardan biri olan dudaklar, birçok kadının önemsediği ve dolgun olmasını istediği bölgelerden biridir. Ayrıca yüz ifadesini, mimikleri tam anlamıyla gösteren, güzel bir ağız yapısı ve gülüş tüm insanları kendisine çeken en önemli etkendir.
Dudak dolgusu, hyalüronik asit maddesi kullanılarak yapılan dudağı olduğundan daha hacimli ve dolgun gösteren bir uygulamadır. Dudak dolgusu sayesinde dudaklar daha hacimli ve dolgun görülür. Zamanla meydana gelebilecek kırışıklıklar da yok olur. Zamana meydana okuyarak dudak çevresinde meydana gelecek kırışıklıklar ve dudak üstünde meydana gelecek çatlaklar da giderilmiş olacaktır.

dudak dolgusu
dudak dolgusu

Dudak dolgusu ile neler yapılabilir?

• Dudak dolgusu ile dudaklardaki asimetri ve simetri bozuklukları giderilir
• Zamanla meydana gelen hem dış etkenlerden hem de yaşa bağlı olarak oluşan kırışıklıklar ve sarkmalar yok edilir
• Dudaklardaki kontur bozuklukları düzeltilir
• Özellikle ince yapılı dudaklara sahip kişilerde dudakların daha da dolgun ve hacimli olması sağlanır

Dudak dolgusu ne kadar sürede yapılır?

Dudak dolgusu yaklaşık olarak 25-30 dakika sürer ve tek seanstır. Lokal anestezi uygulanarak yapılan işlem sonunda günlük hayata dönüş hemen olmaktadır. Lokal anestezi ile uygulama gerçekleştirildiği için uygulama yapılırken herhangi bir acı hissedilmez.

Dudak dolgusu nasıl yapılır?

Dudak dolgusu, deforme olmuş bölgeye ince uçlu bir iğne yardımıyla genellikle hyalüronik asit bazlı dolgu maddesinin enjekte edilmesiyle lokal anestezi altında uygulanır. Çok kısa süren bir işlem olduğu için kişi uygulamanın ardından günlük hayata hemen dönüş yapabilir. Yan etkileri arasında şişme ya da ödem olabilmektedir. Bu etkiler de bir iki gün içinde geçer.

Dudak dolgusunu kimler yaptırabilir?

Dudak dolgusunu 18 yaşını doldurmuş, dudak yapısında genetik ya da kanser rahatsızlığı, önemli cilt rahatsızlığı bulunmayan kişiler yaptırabilir. Kadın veya erkek ayrımı yoktur. Kadınlar kadar erkekler de günümüzde dudak dolgusu yaptırarak dudaklarının hacmini korumayı düşünmektedirler. Ayrıca 18 yaşından küçükler de ebeveynlerinden izin alarak dudak dolgusu yaptırabilirler. Dudak dolgusu, ister kadın olsun ister erkek olsun yaptırdıkları ve dudaklarının daha hacimli ve pürüzsüz gözükmesi için yaptırdığı uygulamalardandır. Özellikle ameliyatsız olması ve günlük hayata dönüşün daha hızlı olması sebebiyle daha fazla tercih edilmektedir.

Dudak Dolgusunda En Çok Sorulan Soru? Dudak Dolgusu mimikleri Etkiler mi?

Dudak dolgusunun amacı dudağa hacim kazandırmak, daha çekici ve canlı göstermektir. Kaybedilen hacim dudak dolgusu sayesinde geri kazanılır. Dudak dolgusu sayesinde sarkmalar ve kırışıklıklar giderilir. Dudak dolgusunda amaç mimiklerin herhangi bir zarar görmeden dudakların hacim kazanmasını sağlamaktır.Yüz mimikleri bir insanın yüzünde ifadelerin gösterilmesi açısından çok önemli bir olaydır. Dudak dolgusu yapacak doktorun bu mimiklere mümkün olduğunca dikkat etmesi ve fazla değiştirme yapmadan dudak dolgusunun dozunun en doğru şekilde ayarlaması gerekir. Burada doktorun mahareti ve tecrübesi mimikler konusunda çok önemlidir. Yanlış verilecek dolgu maddesi dozu kişinin mimiklerinde değişikliklere sebep olabilir. Bu yüzden doktor burada tecrübesini konuşturarak hasta için en uygun dozu ayarlayarak mimiklerin etkilenmesini önlemelidir.